O uczelni

Dobrauczelnia czyli Wyższa Szkoła Informatyki, Zarządzania i Administracji w Warszawie jest niepubliczną szkołą wyższą o szerokim profilu edukacyjnym, posiadającą pełne uprawnienia akademickie. Została założona w 1999 roku. Oferuje studia pierwszego i drugiego stopnia. Ofertę kształcenia uzupełniają liczne szkolenia oraz studia podyplomowe.

Nasza Uczelnia mieści się na Saskiej Kępie - jednej z najpiękniejszych dzielnic Warszawy. Dzielnica ta planowana była jako "Miasto Ogród", stąd wiele w niej parków i skwerów, a w znacznej części zabudowana jest pięknymi, starymi willami, pamiętającymi przedwojenne czasy. Mieści się tu wiele ambasad, kawiarni, barów i restauracji, jest to również miejsce, gdzie spotkać można znakomite postaci ze świata kultury, polityki i sztuki.

Zaletą położenia naszej szkoły jest również to, iż mieścimy się w centralnej części Warszawy, blisko Stadionu Narodowego, a dojazd do większości najważniejszych punktów miasta zajmuje najwyżej kilkanaście minut.

Nasza główna siedziba mieści się przy ul. Meksykańskiej 6, w oddanym kilka lat temu do użytku budynku i jest bardzo nowocześnie wyposażona. Tutaj odbywają się wszystkie zajęcia, lektoraty z języków obcych oraz laboratoria komputerowe.

Nasza Uczelnia współpracuje ze szkołami ponadgimnazjalnymi. Pod swoimi skrzydłami edukacyjnymi mamy kilkanaście szkół patronackich z całego Mazowsza. Od lat organizujemy warsztaty dziennikarskie, logistyczne i zakresu bezpieczeństwa, które z edycji na edycję cieszą się niesłabnącą popularnością. Warsztaty prowadzą znani i lubiani dziennikarze radiowi, telewizyjni i prasowi oraz specjaliści w dziedzinie logistyki i bezpieczeństwa.

Nowością jest cykl debat interaktywnych „Edukacja dla nowej gospodarki”. Jest to cykl spotkań z młodzieżą, nauczycielami oraz przedsiębiorcami na Mazowszu. Spotkania mają na celu rozpoczęcie dyskusji oraz wypracowanie wspólnego mechanizmu kształcenia młodzieży na poziomie ponadgimnazjalnym oraz wyższym z mocnym akcentem na współpracę z przedsiębiorcami.

Staramy się aby nasza Uczelnia była przyjazna dla studentów i byście naprawdę miło spędzali u nas czas. W przerwach między zajęciami możecie więc odpocząć w naszej mini-oranżerii oraz w uczelnianym barku serwującym smaczne obiady, kanapki, przekąski, sałatki oraz ciepłe i zimne napoje.