Biblioteka

Zbiory biblioteczne to około 20 tysięcy woluminów oraz kilkadziesiąt tytułów czasopism specjalistycznych polskich i zagranicznych. Uczelnia dokłada wszelkich starań, by zapewnić studentom dostęp do najnowszych wydawnictw związanych z prowadzonymi kierunkami studiów, stale powiększając posiadane zbiory. Zdecydowana większość zasobów bibliotecznych to wydawnictwa z zakresu: administracji, informatyki, organizacji i zarządzania, ekonomii, logistyki, finansów, politologii, prawa oraz zagadnień dot. Unii Europejskiej.

W Czytelni jest stały dostęp do Internetu, który umożliwia czytelnikom korzystanie z informacji naukowej oraz przeszukiwanie dostępnych katalogów. O zasobach księgozbioru informują katalogi komputerowe (lokalne i internetowe). Do obsługi procesów bibliotecznych, katalogów i kartotek oraz wypożyczania służy program MOL 2000+. Książki można wyszukiwać według różnych kryteriów (autor, tytuł, redaktor, UKD, słowo kluczowe).

Istnieją również następujące katalogi:

  • katalog opisujący zawartość poszczególnych numerów Zeszytów Naukowych WSIZIA
  • katalog tytułowy czasopism

Biblioteka posiada dostęp do baz informacyjno-bibliograficznych (NUKAT). NUKAT jest katalogiem centralnym polskich bibliotek naukowych i akademickich. Dostarcza informacji o dokumentach i miejscu ich przechowywania.

Dostęp do zasobów Wirtualnej Biblioteki Nauki możliwy jesti wyłącznie z komputerów Uczelni.

Współpracujemy z bibliotekami innych uczelni zarówno w trybie wypożyczeń międzyuczelnianych jak i wymiany wydawnictw własnych.

Ze zbiorów w czytelni mogą korzystać wszyscy zainteresowani, z wypożyczalni tylko studenci i pracownicy Uczelni po uprzednim zapisaniu się. Szczegółowe warunki korzystania określa „Regulamin Biblioteki WSIZiA”.

KONTAKT
  • ul. Łabiszyńska 25
    03-204 Warszawa
  • (22) 814 22 17
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
GODZINY PRACY

poniedziałek - piątek: 8.00 - 16.00